Korfbal | Sport pro všechny

Zábavný a jedinečný týmový sport pro všechny

Hledáte nový a vzrušující týmový sport, který byste mohli vyzkoušet? Nehledejte nic jiného než korfbal! Tento článek vám poskytne  informace, které potřebujete, abyste mohli začít hrát tuto jedinečnou a poutavou hru.

Co je to korfbal?

Korfbal je unikátní týmový sport, který vznikl v Nizozemsku v roce 1902. Je to podobné jako basketbal a nohejbal, ale s některými zásadními rozdíly. Hraje se ve dvou týmech po osmi hráčích, čtyřech mužích a čtyřech ženách, kteří se snaží dávat góly vhozením míče do korfu, což je struktura podobná koši. Hra vyžaduje týmovou práci, hbitost a strategické myšlení, což z ní dělá zábavný a náročný sport pro všechny věkové kategorie. Ať už jste začátečník nebo zkušený sportovec, korfbal nabízí skvělou příležitost, jak se aktivizovat, získat nové přátele a užít si skvělý čas na hřišti.

Utkání se hraje 2×30 min. Počet hráčů z každého družstva jsou 4 muži a 4 ženy

Existují mezinárodní asociace jako International Korfball Federation (IKF) nebo v České republice Český korfbalový svaz
Hřiště má rozměry 60×30 metrů pro venkovní hřiště nebo 40×20 metrů v hale.
Koš je vysoký 3,5 metru a vzdálený 10 metrů od postranní čáry.
Korfbal má podobné parametry jako je například basketbal. Existují mezinárodní asociace jako International Korfball Federation (IKF) nebo v České republice Český korfbalový svaz.

Korfbal je sport, který je vhodný pro děti a nabízí jim zábavu, adrenalin a pohyb. Je to skvělý způsob, jak podporovat soutěživost a fair play u dětí. Navíc je korfbal unikátní tím, že umožňuje společné týmy pro kluky a holky, což je skvělá příležitost pro děti naučit se spolupracovat a respektovat rozdílné schopnosti a dovednosti.

Co takhle zkusit korfbal u SportCon?
Sledujte naše stránky www. Sportcon.cz

SportCon

Přejít zpět